KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385326
nr 1538 5326
Arvid Karlsson
(1907-1964), Sverige
Oljemålning, Arvid Karlsson (1907-1964), Sverige, Blommor, Signerad. Olja på duk. Bildmått: 52x67 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm
Arvid Karlsson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1964.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:57:30
100 kr
150 kr
Arvid Karlsson
Läs mer om Arvid Karlsson